SİZDEN GELENLER

GÜLİN TINAZ

Ayşe Burcu Hocam, Sizinle tanışmamız dünyanın ne kadar küçük olduğu klasik bir görüş ile başladı.

Sonra bu tanışma, Kadir Has Üniversitesin'deki Profesyonel Koçluk Eğitimi ile taçlandı.


Koçluk eğitimi verilse de; oranın, sevgi, umut, kırgınlık, korku, naiflik gibi duyguların en güzel paylaşıldığı bir sıcak ev olduğunu anladım.


Kupa Kişisel Gelişim ve Drama Merkezinin eğitimleri ise; zaten kadrosuna bakıldığında anlaşılıyor.

 

Uygulanan programlar açısından, iletişimin çok yönlülüğü de Kupa'ya ayrı bir güzellik katıyor.Her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki Ayşe Burcu Eren Önen, Demet Ulus ve Özge İlker var :)    

Umutlu anne

Kızımın okulla ilgili sorunları vardı. Bizimle, arkadaşlarıyla ilişkisi de kötüydü. Eşimi ve kızımı psikoloğa gitmeye ikna edemiyordum. Bir arkadaşım vasıtasıyla Özge Hanım' a ulaştım. Önce bizimle sonra kızımla görüştü.  Görüşmenin sonunda kızım ve eşim çocuk ve ergen psikiyatrından görüş almayı kabul ettiler. Şu anda hem kızım hem eşim DEHB tedavisi görüyor. DEHB genetik geçişliymiş. Özge Hanım' dan destek almaya devam ediyoruz. İyi ki var.

H... E...

Geçen kış Dikkat Eksikliği Bozukluğu tanısı aldım. Üniversite öğrencisiyim. İnternette bu konuyla ilgili araştırma yaparken Facebook gruplarından birinden Özge Ablaya ulaştım. Küçük bir şehirde yaşıyorum. İstanbul' a gitme şansım yok. Kafamda bir sürü soru işaretleri vardı. Okulda, evde,dışarda çok büyük zorluklar yaşıyordum. DEB diye birşeye çevremde kimse inanmıyordu. İlaç uykusuzluk ve iştahsızlık yapıyordu. Zor durumdaydım. Özge Abla' yla benim koşullarıma uygun bir çalışma sistemi geliştirdik. Okulu bırakmayı düşünürken gayet iyi bir not ortalamasıyla 2. sınıfa geçtim. DEB in getirdiği zorlukları yönetmeyi öğrendikçe arkadaş ilişkilerim düzene girdi. Yaptığımız çalışmalar tedavimi de destekliyor. Doktor kontrollerini ve terapi seanslarını aksatmıyorum. Özge Abla "Kişi istemedikçe Koç birşey yapamaz, başarı sana ait diyor. Bence öyle değil. İyi bir takım olduk :) 

ÇİĞDEM GÜNDÜZBEY ÜREGEN

"Hayatta attığınız bazı adımlarda ,doğru zaman ve doğru insanlarla karşılaşmanın büyük önemi vardır. Buna şans mı dersiniz, tesadüf mü yoksa evrensel bir planlama mı bilmem.

Profesyonel Koçluk eğitimi alma fikrim ve Ayşe Burcu Hoca ile tanışmam da benim için işte öyle bir şey oldu. Henüz derslere başlamadan önce, yıllar sonra tekrar öğrenci olmak, eğitim almak, sınava hazırlanmak fikri biraz tereddüte düşmeme neden olduysa da , Burcu hoca sayesinde daha ilk derste "ne doğru bir iş yapmışım" dedim. Dersler keyifle ve su gibi aktı geçti:)

Hem Koçluk ile ilgili teorik bilgilerinden büyük fayda gördüğümü; hem de sanatçı yanının bir avantajı ile bize eğitim boyunca,  farklı danışan mizansenleri yaşattığı için şanslı hissettiğimi söylemeden geçemem.

Profesyonel Koçluk Eğitimini hakkıyla veren, derse kendi mazeretlerimiz nedeniyle gelemediğimizde dahi hiç bir karşılık beklemeden, özel zamanlar yaratıp telafi organize eden Burcu Hocama tekrar teşekkür ve kucak dolusu sevgilerimi sunarım.

Sizi Seviyorum."

Uzm.Bio.Çiğdem Gündüzbey Üregen"

 

 

 

MANOLYA LULU

Yaşamda bazı kesişmeler vardır...

Bazen benzerinle karşılaşırsın-sana yoldaş olur, güçlenirsin; bazen de yolculuğunda ihtiyacın olduğunda rehberin olur-dokunur bir yerlerine, çoğalırsın...

Yaşam koçluğu eğitimimle kesiştik Ayşe Burcu hocam ve ekibiyle ( Demet ve Özge hocamla).Disiplinli, konularında uzman, tatlı sert, etik kurallara sıkı sıkı bağlı kalmayı hedef belirlemiş bu güzel ekiple eğitimimi tamamladım. Bana kattıklarınızla devam edecek bu yolculuğumda görünmez ellerinizin her zaman üzerimde olacağını hissettirttiğiniz için teşekkürler...

 

Sevgiyle kalın...

S.......A........

"Ağır bir hastalık geçirirsiniz ve biranda her şey değişir. Çocuklarınızın gözlerine korku ile bakarsınız, eşiniz, aileniz ve tüm dostlarınızla geçirdiğiniz her an yada anı bu son mu endişeleri ile içinizden akıp gider. İş hayatınız biter...

Özetle hiç bir şey artık eskisi gibi değildir. Böyle bir noktada Ayşe Burcu Eren'i tesadüfen tanıdım. Danışmak, danışılanlardan yararlanmak ve bunun gerçekten yararlı olacağının muhakemesini bile yapmak gelmedi içimden ama danıştım :)

Kelli felli bir dolu doktorun içimde yarattığı ekstra endişeleri bir kaç sihirli cümleyle değiştirmeyi başardı.

Bence danışın, sizi tedavi etmeye değil, mevcut durumda doğru düşünmeye yönlendiriyor, hem de yüzünden hiç eksilmeyen gülümsemesiyle...

 

Teşekkürler Ayşe Hanım :)"

S....Y.......

Yelkenlin okyanusta keyifle ama amaçsızca süzülürken, ya da fırtınada alabora olmak üzereyken, direği tekrar doğrultup, kendi yelkenlerini şişirecek havanın nerede olduğuna işaret eden, tam rotada devam etmeye yardımcı bir el beliriverseydi bir anda nasıl hissederdin?

Ben çok emin bir el tanıdım, yasadım yanı başımda....Ve her an da orada, olması gerektiği gibi. Burası ticari bir kurum değil bence.

Ayşe Burcu ise; zaten kalıplarla anlatılabilecek bir insan değil....Yaşamak lazım ki; bütün skeptisizmimi de yıktı. Onu da not edebilirim.  Rahatlikla, pozitif, pozitif,  pozitif, neşe ve hatta dans :)

 

SKEPTİSİZM: Kuşkuculuk, septisizm, skeptisizm veya şüphecilik her tür bilgi savını kuşkuyla karşılayan, bunların temellerini, etkilerini ve kesinliklerini irdeleyen, ayrıca aklın kesin bir bilgi elde edemeyeceğini, hakikate erişilse dahi sürekli ve tam bir şüphe içinde kalınacağını, mutlak`a ulaşmanın mümkün olmadığını savunan felsefi görüştür.

HANDAN TOPRAK

 

Cok sevgili Burcu hocam. Özge ve Demet hocam, sizlerle yollarimizin kesistigi Ögrenci Koclugu programinizin bana kattigi deger sayesinde ogrencilerimin hayatini kolaylastirdigi su günlerde kulaklarinizi o kadar cinlatiyorum ki... Pozitif enerjiniz, bizlere kattiginiz degerli bilgiler ve ustune anlattiginiz tecrubeleriniz tekrar KUPA'da yollarimizin kesisecegi baska bir programi adeta müjdeliyor...Yeni dönemde yeni programlarda gorusmek uzere.... Sizleri cok seviyorum.    

HANDE DENGİM BAĞCIOĞULLARI

 

" Bazen diyorum ki kendi kendime; şu koçluk ve NLP hakkında bildiğim her şeyi unutsam da;  Ayşe Burcu'dan tekrar eğitim alsam:)

Ama  mümkün değil,  hiç unutulmayacak kadar iyi öğreten, mükemmel bir eğitimci. Eğitimciliği, iş disiplini ve tecrübesi dışında, hassas bir iç derinlik ve dış gözlem yeteneğine sahip nadir bulunan bir element, harika bir arkadaş, müthiş bir kadın...

Onu tanıdığım için çok mutluyum.

 

Hande Dengim Bağcıoğulları Temizkan - 2013 Kadir Has Üniversitesi, Eğitimci Koç Sertifika Programı Katılımcısı)

DUYGU ÖZLEM YÜCEL

 

Kupa henüz kurulmadan önce, yollarımız Ayşe Burcu Eren Önen ve Özge İlker ile kesişti.  İyi ki de kesişmiş.

 

Beni bugün olduğum kişiye getiren adımlardan ve sürdürdüğüm içsel yolculuğum sırasında mola verdiğim en güzel duraklardan biri olan Yaşam Koçluğu ve NLP uzmanlığı alanlarına getiren kişi, Ayşe Burcu Eren Önen'dir.

 

Bu sırada sıra arkadaşlarımdan biri de biri de sevgili Özge' İlker'di...Aldığımız en dolu, öğretici, düşündürücü ve keyifli eğitimlerden biriydi.

 

Şimdi Kupa ile yepyeni seminerlerde, belki de bambaşka duraklara, onlarla çıkmak için sabırsızlanıyorum!

 

Kendinize bir şeyler katmak ve hatta kendinizi bulmaya hızla yaklaşmak istiyorsanız yakından takip etmenizi tavsiye ederim.

PINAR GEN

 

Kupa'nın kurucusu, benim sevgili hocam sizinle ve ekibinizle kişisel gelişim yolculuğuna güzel bir başlangıç yaptım.

Öğrettikleriniz ve desteğiniz ve için sonsuz teşekkürler.

 

Birlikte yola devam etmek dileğiyle...

PEREN YÖRÜK SOYLU

Sevgili Burcu hocam sizin için söylenmek istenenler yazıya dökülemeyecek kadar fazla...

 

Benim bu meslekte aldığım bu kadar eğitimde sizi tek geçerim . Verdiğiniz bilgiler dışında kendi duruşunuzla da örnek olduğunuz..İlk başta bana ...

 

Bir eğitim sonunda sizden çıkan öğrenci kendine güvenen ve işine hakim olarak aldığı eğitimin uygulamalarıyla desteklenerek çıkıyor sizin sınıfınızdan...

 

Ve orada bırakmayıp destek olmaya  bu kadar öğrencinin hayatının bir yerlerinde olmaya devam ediyorsunuz.. böyle bir eğitmen ,bu kadar öğrencisine destek ve kendi bilgisini sonuna kadar veren paylaşan bir eğitmenle olmak bizler için bir şans ..

 

Sizin sınıfınıza gelen  herkesin hayatı bir yerden dönüşmeye başlıyor , hem özel hayatında hemde mesleki hayatında .. bir noktada sizinle hayatım kesiştiği için çok şanslıyım Duruşunuz verdiğini bilgiler paylaşımınız sınıf dışında desteğiniz yazılarak anlatılmaz .. İyi ki varsınız .. Sizi seviyorum ....

NİLÜFER KENAR

Sevgili Ayşe Burcu... Bazen kendini kaybolmuş hissedersin...Ben Kimim? Ne istiyorum? Yaşamak istediğim hayat bu mu gerçekten?

Ve bir sürü sorulara cevap ararken bulursun kendini gecenin karanlığında... Ben böylesi bir kayboluşun içinde, kendimi ararken tanıştım seninle ve diğer arkadaşlarımla.

1,5 yılı aşkın bir süre içerisinde, yaşadığım her duygu için ve sonunda ruhumun hissettiği özgürlük duygusunun temelinde, senden aldığım eğitimler için teşekkür ederim.

Seni, sizleri, tanıdığım için, kendime ait tamamen bana öz olan hayatıma ulaşmamda etkili olduğunuz için çok mutluyum. Hepinizi seviyorum. Mutluluklar bizimle olsun...

ZEYNEP BİLDİREN

Sevgili Ayşe Burcu Hoca'm, Öğrenci Koçluğu eğitimini almaya karar verdiğimde düşüncem:"ben zaten koçluk yapabilirim, etiketim olsun yeter!"di. Çünkü koçluk benim zihnimde öğrenciyle program yapmak, onu yönlendirmek vs idi. Herhangi bir yerden bu eğitimi alsaydım da böyle düşünmeye devam edecektim muhtemelen.İyi niyetli bir şekilde öğrencilerimi anladığımı sanarak onlara güya yardımcı olacaktım(!) Eğitime geldiğim ilk gün düşündüğümden bambaşka ve çok keyifli bir koçluk deneyimi yaşadım:) Teorik bilgileri uygulamayla harmanlayarak muhteşem bir sınıf ortamı oluşturdunuz:) Günümüzün deyimi ile eğlenerek öğrendik:) Sınıf arkadaşlarımın da hakkını yemek istemem her biri muhteşem birer KOÇtu:)) Sizinle tanıştığım için mutluyum, sizden eğitim aldığım için şanslıyım:) Emeğiniz için teşekkür ederim:)     

DENİZ SEÇKİN

Kupa Kişisel Gelişim Merkezinde bazı meditasyon çalışmalarına katıldım ve kişisel koçluk hizmeti aldım (hala da almaya devam ediyorum). Burcu Hanım çok verici, bilgisini aktarmaya daima enerjisi olan ve sonsuz bir sevgi ile herkesi kucaklayan birisi. Ne kadar çok çalıştığına bizzat şahidim ve hergün bu kadar sakin, bu kadar ılımlı ama bir o kadar da yapıcı ve üretken enerjiyi nereden bulduğunu merak ediyorum (bunun için de bir seminer verse ne güzel olur). Katıldığım meditasyon seanslarında kendime ilişkin bilmediğim yönlerimi ve yeteneklerimi (yetenek kısmını ben de beklemiyordum) keşfettim, nefes almayı öğrendim, yeni insanlar tanıdım. Ben çok faydalandığımı düşünüyorum ve umarım bu fayda hayatımda daim olur.Sevgiler