KURUMSAL

PANTOMİM SANATÇISI
PANTOMİM SANATÇISI

 

Gösteri Sanatları Merkezinde oyunculuk eğitimine başladı.

Dört sezon boyunca Geleneksel Türk Tiyatrosu yaptı.

 

Oyunculuk eğitimi esnasında Yaşar Nezih Eyüboğlu ile pantomim çalışmalarına yöneldi. Tiyatro ve pantomim çalışmaları devam ederken geçirdiği bir kaza ve ardından yaşadığı bir operasyon süreci sonucunda, TRT'de dublaj yapmaya başladı.

 

Ancak sonraları kendisini pantomim ile ifade etmeyi tercih etdi. Bu onun için bir milattı. Bu kararı aldıktan sonra bedenini yeniden ve daha doğru kullanmayı öğrenmeye başladığı farklı tekniklerle tanışmıştır ve hala öğrenmeye devam etmektedir.

 

O tarihten günümüze dek birçok spor branşını aktif olarak yapmaktadır. Lisanslı olarak kick-box yapmaktadır,T'ai Chi Chu'an ve yoga deneyimlemektedir,çift yıldız su altı dalgıcıdır.2014 tarihinden bu yana aerial akrobasi çalışmaktadır...

 

İnsan bedenini çözümlemek ve farklı disiplinlerden beslenmeyi kendisine yol edinmiştir. Klasik pantomimden beslenmiş ancak daha performatif çalışmalar sunmaktadır.

Christine Brodbeck ile modern dans çalıştı. İstanbul Şehir Tiyatroları T.A.L.'de (Tiyatro Araştırma Laboratuvarı) atölye çalışmasında bulundu. Adam Darius-Kazimir Kolesnik ile hayali mim çalışmasına katıldı. Stanley Allan Sherman ile Commedia Dell'arte çalışmaları yaptı.

 

Mezun olduğu kurumda dört sezon boyunca pantomim ve beden dili eğitmeni olarak görev aldı. 2005 sezonundan bu yana Sadri Alışık Kültür Merkezinde pantomim ve beden dili eğitmeni olarak görev almaya devam etmektedir. 2010 sezonundan itibaren Müjdat Gezen Sanat Merkezinde pantomim eğitmeni olarak görev almaya başlamıştır ve devam etmektedir.

 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İşitme Engelliler Merkezi'nde yaratıcı drama çalışması düzenledi. Katıldığı festivallerde ve sosyal sorumluluk projelerinde sahne performansları sunmaya  ve pantomim atölyeleri  düzenlemeye devam ediyor.

 

Bunlardan bazıları;  Melt Projesi kapsamında Renk Ahenk Cihangir fest2008, 11. ve 12. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, İ.B.B. Şehir Tiyatroları 25. Çocuk Şenliği,Haiti'ye yardım gecesi babylon 2010,18.ve19. garanti caz festivali,53.Uluslararası Akşehir Nasrettin Hoca Anma ve Mizah Günleri,Green Business 2012...TRT'de 2009 sezonuyla açılan çocuk kanalında 'Haberlik' adlı programda pantomim oyuncusu olarak görev aldı. 2010 Kültür Başkentleri Pécs ve İstanbul'u birleştiren ‘'Yaratıcı sokaklar festivali''nde performanslarını sundu...

 

Halen İstanbl Üniversitesi bünyesinde Vecihi Ofluoglu tarafindan kurulan pantomim bölümü ogrencilerine 2008 yılından bu yana her yıl konuk egitmen olarak atolye calismalari düzenlenmektedir.